Formální stránka, vzhled životopisu

Dohodli jsme se tedy, že v současnosti je téměř všude upřednostňována forma elektronická, popřípadě tištěná. Jenže tím to nekončí. Formální stránka životopisu je velmi důležitá. Musí být jasný a přehledný a naopak nesmí být přehnaně barevný či chaotický, protože když bude zrovna vaše CV obsahovat cenné informace, ale po formální stránce nebude vypadat hezky, nikdo si ho nepřečte. Z toho vyplývá další důležité poučení: životopis musí být pěkný na pohled. Měl by vypadat přesně tak, že když se na něj personalistka pouze zběžně podívá, musí mít následně chuť si ho přečíst.

Plnění obálek velikosti DL

Zajímavá domácí práce s výdělkem až 10.125 Kč měsíčně plněním obálek DL!
www.domprace.cz

Výdělek psaním dopisů

Práce doma na PC - až 6.750 Kč týdně psaním dopísů!
www.domprace.cz

Jak postupovat aby vypadal hezky

Co musíme udělat, aby náš životopis vypadal na první pohled hezky? Je dobré mít na paměti, že první zmínkou o naší osobě v dané firmě, je náš životopis. Jinými slovy by se dalo říct, že tvoří naši vizitku. Nesmí proto být „přehnaný“. Sjednoťte písmo. Doporučuje se nepoužívat více jak dva fonty. To samé platí o barvách. Ano, CV by mělo být přehledné, toho však nedocílíte používáním celé palety barev. Písmo sjednoťte jednou barvou (nejideálnější je černá). Pokud i přesto na barevnosti trváte, vyberte si ještě jednu barvu, kterou zvýrazníte nadpis. To ovšem vůbec není nutné, protože stejnou službu udělá i tučné písmo, které mnohdy vypadá lépe, než zvláštní barvy, jež si člověk sám navolí.

V případě formální stránky našeho životopisu je dobré mít vždy na paměti, že v jednoduchosti je krása. Pomocí tučného písma či podtržení docílíte skvělé přehlednosti, což by měla být hlavní vlastnost CV. Jeho standardní délka jsou dvě až tři strany.

Dále čtěte:

Strukturovaný životopis, obsah

Dodatečné informace, rady

Jak správně napsat životopis

 

Doporučujeme:

Práce na doma
Nechte si zasílat aktuální nabídky do své e-mailové schránky!

Nabídka práce
Inzertní portál Fajn-práce.cz obsahuje rozsáhlou nabídku práce

Práce na doma plnění obálek
Manuální práce na doma plnění obálek pro všechny zájemce!

Copyright © 2011 Životopis.org